Kard. Stanisław Dziwisz w szpitalu. Archidiecezja prosi o modlitwę

2023-12-24 8:32
Kardynał Stanisław Dziwisz trafił do szpitala. Archidiecezja krakowska prosi o modlitwy
Autor: Joanna Adamik/wikipedia Kardynał Stanisław Dziwisz

Metropolita senior Archidiecezji Krakowskiej trafił do szpitala Uniwersyteckiego. Jak informuje krakowska kuria hospitalizację zaproponowali mu lekarze ze względu na trwającą od kilku dni infekcję dróg oddechowych. Archidiecezja wydała w tej sprawie specjalne oświadczenie.

Jak czytamy w komunikacie krakowskiej kurii, "ksiądz Kardynał zdaje sobie sprawę, że jest to okres Świąt Bożego Narodzenia, tym bardziej łączy się w modlitwie z całą Archidiecezją, polecając Bogu wszystkich mieszkańców Krakowa i modląc się przy żłóbku Nowonarodzonego Jezusa za całą naszą Ojczyznę"- pisze rzecznik Archidiecezji ks. Łukasz Michalczewski.

Krakowska kuria poprosiła wiernych o modlitwę za księdza kardynała, szczególnie o jego szybki powrót do zdrowia.

Kard. Stanisław Dziwisz ma 84 lata. Przez lata pełnił funkcję sekretarza papieża Jana Pawła II. W uznaniu za zasługi otrzymał nominację na metropolitę krakowskiego w 2005 roku. Nominację wręczył mu osobiście papież Benedykt XVI.

W marcu 2006 roku, papież Benedykt XVI podjął decyzję o przyznaniu Dziwiszowi tytułu kardynała. Z kolei 8 grudnia 2016 roku papież Franciszek przyjął rezygnację kard. Dziwisza z funkcji metropolity krakowskiego.

Źródło: Archidiecezja Krakowska