Kielce: przy kościele akademickim trwa „Wymiana ciepła”

2021-12-20 18:42
Wymiana ciepła
Autor: Facebook/Centrum Duszpasterskie Wesoła54

Przed kościołem akademickim przy ulicy Wesołej w Kielcach stanął namiot, do którego każdy może przynieść ciepłe, niezniszczone ubranie, które posłuży innym. Zbiórka ma pomóc potrzebującym i potrwa do końca zimy.

Inicjatywa zorganizowana została w ramach akcji „Wymiana ciepła”. To kontynuacja projektu Caritas Laudato si. Ci, którzy chcą pomóc innym, mogą zostawić w namiocie ciepłe ubrania. Są tam przygotowane wieszaki, gdzie można pozostawić zbędne okrycie. Osoby potrzebujące mogą tu przyjść i wybrać coś dla siebie.

Jak mówią wolontariusze, panuje spory ruch - ubrania znikają, ale i przybywają nowe.

Namiot znajduje się na placu przed kościołem i jest ogólnie dostępny przez całą dobę. Ważne, aby przekazane ubrania były czyste i nie zniszczone. Chodzi głównie o zimowe kurtki, swetry, bluzy, czapki, rękawiczki, obuwie. Nie powinno się zostawić letnich ubrań, zabawek dla dzieci, czy sprzętu AGD.

Jak poinformowała Anna Pałys, z Centrum Duszpasterskiego Wesoła54, akcja skierowana jest wobec bezdomnych i osób w potrzebie. Dzięki „Wymianie Ciepła” mogą one lepiej zabezpieczyć się przed mrozem.

Źródło: KAI