Kolonia: nabożeństwo na rozpoczęcie EURO

2024-06-12 19:10
Euro 2024
Autor: Pixabay Euro 2024

Kardynał Rainer Maria Woelki z Kolonii cieszy się z powodu „wielkiego święta futbolu” z udziałem ludzi z całej Europy. „Mam nadzieję, że pozostaniemy w turnieju jak najdłużej i zagramy do końca” – powiedział niemiecki arcybiskup w swoim cotygodniowym „VideoImpuls”. Podkreślił, że piłka nożna żyje zwycięstwami i porażkami oraz wielkimi emocjami. „Być może jest tak popularna, ponieważ ma pewną analogię do naszego życia, gdy też chodzi o to, by podnosić się po doznanej porażce. Wiara chrześcijańska może pomóc podnieść się nawet w obliczu dotkliwych porażek i z nadzieją i odwagą ruszyć w przyszłość” - powiedział.

15 czerwca, w pierwszym dniu rozgrywek „Euro 2024”, w katedrze w Kolonii będzie sprawowane nabożeństwo Kościołów chrześcijańskich dla kibiców z całej Europy. Odprawią je katolicki dziekan miasta, ks. Robert Kleine oraz ewangeliccy superintendenci Bernhard Seiger i Susanne Beuth jako przewodnicząca Grupy Roboczej Kościołów Chrześcijańskich w Kolonii. Nabożeństwo będzie transmitowane na żywo w portalu internetowym domradio.de.

Ks. Robert Kleine nie może się doczekać turnieju, a zwłaszcza meczów w Kolonii. „Wszystkim drużynom i wszystkim kibicom życzę miłych, emocjonujących i bezpiecznych Mistrzostw Europy”, powiedział kapłan i podkreślił, że kościelna liturgia wiąże się także z życzeniem uczciwego i spokojnego turnieju na boisku i poza nim. „Jednocześnie nie możemy się doczekać fanów piłki nożnej z krajów europejskich, którzy będą kibicować swoim drużynom tutaj, w Niemczech oraz Kolonii, i oczywiście świętujemy nasze nabożeństwo na arenie międzynarodowej!” - podkreślił ks. Kleine. 

Źródło: ekai