Konferencja Episkopatu Polski odpowiada na apel papieża

2021-12-22 20:53
Oświadczenie KEP
Autor: BP KEP

Jesteśmy gotowi pomagać w oparciu o istniejące możliwości prawne i w zgodzie z obowiązującymi państwowymi przepisami migracyjnymi tym wszystkim, którzy wyrażą wolę przybycia i osiedlenia się w naszym kraju – czytamy w Oświadczeniu Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski, wydanym z inicjatywy Przewodniczącego KEP abp. Stanisława Gądeckiego. To w nawiązaniu do apelu Papieża Franciszka.

Oto pełny tekst oświadczenia:

OświadczenieRady Stałej Konferencji Episkopatu Polskiw sprawie apelu Papieża Franciszka

Ojciec Święty Franciszek, po wizycie na Cyprze i w Grecji, zaapelował do krajów europejskich o umożliwienie Kościołom lokalnym, w tym zgromadzeniom zakonnym i organizacjom katolickim, przyjęcie u siebie osób pilnie potrzebujących solidarnej pomocy wspólnoty międzynarodowej. Kościół w Polsce wspiera to papieskie wezwanie. Jesteśmy gotowi pomagać w oparciu o istniejące możliwości prawne i w zgodzie z obowiązującymi państwowymi przepisami migracyjnymi tym wszystkim, którzy wyrażą wolę przybycia i osiedlenia się w naszym kraju. Chodzi zarówno o ich przyjęcie i zapewnienie niezbędnego wsparcia socjalnego, jak też o długofalową pomoc w ich integracji w naszym społeczeństwie (nauka języka polskiego i przygotowanie do podjęcia pracy w Polsce). Tego typu pomoc Caritas oferuje od wielu lat mieszkającym już i pracującym w Polsce imigrantom. Pomoc ta będzie kontynuowana i rozwijana.

Prosimy też wszystkich Rodaków o modlitwę w intencji znajdujących się w potrzebie migrantów w Europie i na całym świecie.W imieniu Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski

+ Stanisław GądeckiArcybiskup Metropolita PoznańskiPrzewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

Warszawa, 22 grudnia 2021 r.

Źródło: BP KEP