Król i królowa Jordanii otrzymali watykańską nagrodę

2022-05-09 20:50
Król królowa Jordanii Jordania Abdullah II Rania Abd Allah II ibn Husajn
Autor: @queenrania/Instagram Para królewska Jordanii - Abdullah II i Rania

Król i królowa Jordanii - Abdullah II i Rania - otrzymali w Nowym Jorku Nagrodę Path to Peace (Droga do Pokoju), przyznawaną przez fundację o tej samej nazwie, działającą przy Misji Stałego Obserwatora Stolicy Apostolskiej przy ONZ.

Para królewska Jordanii została nagrodzona za swoją rolę we wspieraniu dialogu i zgody międzyreligijnej, a także za umacnianie perspektyw na rzecz pokoju oraz humanitarne wysiłki Jordanii w przyjmowaniu uchodźców.

Podczas roboczej wizyty w Stanach Zjednoczonych, związanej z odebraniem nagrody, król Abdullah spotkał się z przedstawicielami Kościołów chrześcijańskich, aby wspólnie z nimi potwierdzić znaczenie zachowania chrześcijańskiej obecności na Bliskim Wschodzie i ochrony praw arabskich chrześcijan w Ziemi Świętej.

Celem utworzonej w 1991 roku w Stałym Przedstawicielstwie Stolicy Apostolskiej przy ONZ Fundacji Path to Peace jest krzewienie idei pokoju na świecie oraz wspieranie inicjatyw pokojowych Kościoła. Od 1993 roku fundacja przyznaje Nagrodę Path to Peace osobom z różnych krajów, które wniosły pozytywny wkład w życie wspólnoty międzynarodowej. Pierwszym jej laureatem był ówczesny sekretarz generalny ONZ Boutros Boutros-Ghali (1922-2016). W 1996 r. nagrodę otrzymał Lech Wałęsa.

Źródło: KAI