Lwowska parafia: podczas liturgii Wielkiego Czwartku poświęcono nasiona

2022-04-15 9:36 Justyna Bieniek
TAJEMNICZE paczki, a w nich NASIONA z Chin! Eksperci OSTRZEGAJĄ: Nie wolno ich siać!
Autor: pixabay.com/StockSnap

Szczególny przebieg miała liturgia Wielkiego Czwartku w lwowskiej parafii św. Jana Pawła II. Z inicjatywy proboszcza i wolontariuszy zebrano i poświęcono nasiona, które zostaną wysłane do Buczy i Irpienia, jako symbol odradzającego się życia.

Tradycją liturgii wielkoczwartkowej w parafii św. Jana Pawła II we Lwowie było zbieranie darów dla potrzebujących parafian. W tym roku inicjatywa rozszerzyła się poza jej granice.

Kiedy zadzwoniłem do prawosławnej parafii w Irpieniu, a jest to jedyna cerkiew, która tam ocalała, zapytałem co jest potrzebne i usłyszałem, że nasiona– opowiada ks. Grzegorz Draus. Dla mnie to był dobry znak. To oznacza, że życie się odradza. Dlatego kupiliśmy nasiona i zachęcamy innych by je przynosili- mówi proboszcz lwowskiej parafii. W kolejnych dniach razem z innymi darami zawiezione zostaną do zniszczonych miejscowości. Mamy nadzieję, że nasza parafia da radę obsiać cała Buczę i Irpień. To daje pewną nadzieję – mówi duchowny.

Tegoroczne Triduum Paschalne przeżywane jest w całym Lwowie, w duchu solidarności z ofiarami wojny i uchodźcami, których w mieście jest dużo. I nawet jeśli większość z nich jest wyznania prawosławnego, to goszcząc w rzymskokatolickich parafiach, chętnie włączają się w sposób przeżywania świąt w tradycji Kościoła łacińskiego.

Źródło:ekai