"Miłość Jezusa do człowieka jest bezgraniczna i bezwarunkowa". Ważne słowa rzecznika episkopatu

2022-06-24 19:34
Miłość Jezusa do człowieka jest bezgraniczna i bezwarunkowa. Ważne słowa rzecznika episkopatu
Autor: episkopat.pl "Miłość Jezusa do człowieka jest bezgraniczna i bezwarunkowa". Ważne słowa rzecznika episkopatu

Kult Serca Jezusowego ukazuje, że miłość Jezusa do człowieka jest bezgraniczna i bezwarunkowa. Takiej miłości dzisiaj nam potrzeba, za taką miłością człowiek tęskni – powiedział ks. Leszek Gęsiak SJ, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski, z okazji Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa, która przypada w tym roku 24 czerwca.

Rzecznik Episkopatu stwierdził, że kult Serca Pana Jezusa ma dzisiaj nowy wymiar, który wpisuje się w logikę myślenia współczesnego człowieka. - Nie chodzi o rozumienie serca jako najważniejszego organu w organizmie człowieka, ale o pokazanie, że dzisiaj, w tym dziwnym i pełnym sprzeczności świecie, człowiek bez miłości Boga nie może żyć, nie może funkcjonować. I to jest ten nowy wymiar kultu – podkreślił.

Czytaj także: Abp Gądecki: wakacje to okazja do wypoczynku dla ciała i ducha

Ks. Gęsiak zwrócił uwagę, że idea poświęcenia się i wynagradzania Sercu Jezusa nie jest przestarzałą formą pobożności, ale jest ideą nowoczesną, wpisującą się w potrzebę współczesnego świata. „Nie jest prawdą, że człowiek może żyć bez miłości Pana Boga. Kult Serca Jezusowego ukazuje, że miłość Jezusa do człowieka jest bezgraniczna i bezwarunkowa. Takiej miłości dzisiaj nam potrzeba, za taką miłością człowiek tęskni” – zaznaczył.

Rzecznik Episkopatu przypomniał, że w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa obchodzimy również Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów, ustanowiony przez papieża św. Jana Pawła II.

„Wszystkich, którym leży na sercu dobro i przyszłość Kościoła, proszę o wsparcie modlitewne dla nas, kapłanów słabych i grzesznych, ale przeznaczonych do tego, by sprawować najświętsze czynności liturgiczne. Bez tej modlitwy pełne wypełnienie naszej misji może być bardzo trudne” – zaznaczył ks. Gęsiak.

Express Biedrzyckiej 23.06 (Robert Biedroń, Paweł Szramka, gen. Bogusław Pacek) Sedno Sprawy: Artur Soboń