Modlitwa za tych, którzy zginęli w drodze. Zaduszki nad Zakopianką

2023-11-13 9:33
Zaduszki nad Zakopianką
Autor: Parafia św. Wojciecha BM w Krzeczowie Zaduszki nad Zakopianką

Wiesz, o kimś, kto zginął w wypadku drogowym na Zakopiance i chcesz, aby został objęty modlitwą? Skontaktuj się z parafią św. Wojciecha BM w Krzeczowie i włącz się w akcję „Zaduszki nad Zakopianką”. To już 19 listopada.

W 2022 r. na polskich drogach zginęło prawie 1,9 tys. osób, a tylko w pierwszych 9 dniach listopada 2023 r. życie w wyniku wypadku drogowego straciło 36. Niechlubnym, czarnym punktem na mapie Polski jest słynna Zakopianka. To jednak nie tylko liczby. Za tymi statystykami kryją się konkretne imiona, nazwiska i tragicznie przerwane historie, które dla wielu stały się osobistymi dramatami.

Właśnie na nich, na zwykłych ludzi, którzy zginęli, a często pozostają anonimowi — w ramach obchodów Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych — uwagę zwrócić chce parafia św. Wojciecha BM w Krzeczowie. Miejscem upamiętnienia ma stać się krzyż, który powstał z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II z inicjatywy ks. Antoniego Płaczka. 27 – metrowy krzeczowski krzyż nie tylko znajduje się w geograficznym środku Archidiecezji Krakowskiej i w połowie drogi pomiędzy krzyżem św. Jadwigi na Wawelu a krzyżem na Giewoncie, ale też góruje zarówno nad starą, jak i nad nową Zakopianką.

To właśnie dlatego w tym miejscu w niedzielę 19 listopada o godz. 12.00, odbędzie się spotkanie poświęcone wszystkim ofiarom wypadków drogowych, czyli „Zaduszki nad Zakopianką”.

Choć organizatorzy akcji wielokrotnie przemierzyli okoliczne fragmenty drogi S7, spisując imiona i nazwiska ofiar z przydrożnych tabliczek i krzyży, lista wciąż nie jest kompletna. – Zwracamy się z prośbą o zgłaszanie osób, które zginęły w wypadkach drogowych na Zakopiance za pomocą formularza, znajdującego się na stronie internetowej naszej parafii — apelują, podkreślając, że pragną upamiętnić wszystkie ofiary i objąć je modlitwą.

Szczegółowych informacji na temat akcji „Zaduszki nad Zakopianką” udziela ks. Albert Wołkiewicz, proboszcz parafii św. Wojciecha BM w Krzeczowie pod nr. tel. +48 728 648 765.

Źródło: Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej