Na początku października poznamy dokładną datę Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie

2021-09-21 14:09
Na początku października poznamy dokładną datę Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie
Autor: pixabay.com Zdjęcie poglądowe

W poniedziałek, 4 października Komitet Organizacyjny ŚDM Lizbona 2023 poda dokładną datę spotkań młodych wiernych z całego świata. Niebawem spodziewana jest też publikacja orędzia papieskiego na tegoroczne Światowe Dni Młodzieży.

Kiedy dokładnie odbędą się spotkania młodych wiernych w ramach Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie w 2023 roku? Dokładne daty spotkań mają zostać ogłoszone już w poniedziałek, 4 października. Tego dnia zostaną ogłoszone również Dni w Diecezjach, które towarzyszą ŚDM od 25 lat.

Jak przypomina Katolicka Agencja Informacyjna, hasłem spotkania, które odbędzie się latem 2023 r. w stolicy Portugalii, są słowa zaczerpnięte z Ewangelii wg św. Łukasza: „Maryja wstała i poszła z pośpiechem” (Łk 1,39). Do tej pory organizatorzy opublikowali oficjalny hymn spotkania (którego polska wersja pt. „Powietrze już drga” została zaprezentowana w 5. rocznicę ŚDM w Krakowie) oraz modlitwę przygotowującą do spotkania. Oprócz daty, duszpasterstwa młodych na całym świecie czekają także na ogłoszenie patronów tej edycji ŚDM oraz miejsc głównych celebracji.

Jeszcze w tym roku ma nastąpić jeszcze prezentacja papieskiego orędzia na tegoroczne Światowe Dni Młodzieży, które pod hasłem „Wstań. Ustanawiam cię świadkiem tego, co zobaczyłeś” (Dz 26, 16), będzie obchodzone w diecezjach na całym świecie.

Sedno Sprawy - Waldemar Kraska