Na prośbę lekarzy Papież nie uda się do Dubaju

2023-11-29 9:37
Wolą mieć pieska niż dziecko. Papież Franciszek dosadnie o podejściu młodego pokolenia
Autor: AP PHOTO/ALESSANDRA TARANTINO "Wolą mieć pieska niż dziecko". Papież Franciszek dosadnie o podejściu młodego pokolenia

Chociaż ogólny stan zdrowia Ojca Świętego w odniesieniu do przeziębienia i zapalenia dróg oddechowych poprawił się, lekarze poprosili Papieża, aby nie odbywał zaplanowanej na najbliższe dni podróży do Dubaju na konferencję COP28.

Franciszek przyjął prośbę lekarzy z wielkim żalem, a podróż została odwołana - informuje Vatican News.

Dyrektor biura prasowego Stolicy Apostolskiej Matteo Bruni w komunikacie przekazanym wieczorem dziennikarzom napisał: "Mimo poprawy ogólnego obrazu klinicznego Ojca Świętego w związku ze stanem grypowym i zapaleniem dróg oddechowych, lekarze poprosili papieża, by nie wyruszał w podróż do Dubaju, planowaną na najbliższe dni" z okazji konferencji klimatycznej.

Podkreślił zarazem, że w związku z wolą papieża i Stolicy Apostolskiej, by uczestniczyć w dyskusjach w najbliższych dniach, możliwie najszybciej ustalona zostanie inna forma, w jakiej można będzie ją zrealizować.

Jeszcze w południe we wtorek odbył się briefing w Watykanie, w trakcie którego dyrektor biura prasowego przedstawił szczegóły planowanej papieskiej podróży do Dubaju. Zapowiedział, że Franciszek przeprowadzi około 30 rozmów bilateralnych z szefami państw i rządów oraz przedstawicieli stowarzyszeń.

Środowa audiencja generalna papieża nie została odwołana.

Źródło: Vaticannews