„Nie zapomnij o modlitwie za nas” - poruszający spot młodych ludzi ze wschodu

2022-03-03 5:39
Spot młodych ze Wschodu
Autor: youtube.com

Młodzież z Duszpasterstwa Akademickiego "Opoka", zrzeszającego studentów i absolwentów, pochodzących z krajów byłego ZSRR, członkowie Wolontariatu Syberyjskiego i ks. Leszek Kryża, kierujący Zespołem Pomocy Kościołowi na Wschodzie, nagrali wzruszający spot, w którym dziękują za pomoc Ukrainie.

- Zastanawiasz się jak możesz pomóc? Przede wszystkim: nie zapomnij o modlitwie za nas - mówią młodzi ludzie ze Wschodu mieszkający w Warszawie, którzy od tygodnia na różne sposoby włączają się w pomoc uchodźcom z Ukrainy, a teraz nagrali też wzruszający spot, zachęcający do dalszego wsparcia. Część z nich to mieszkańcy Doniecka, którzy obecnie mieszkają w Polsce. - Wiemy, że nie wszyscy wyjechali i zostawili swój dom, szukając schronienia w Polsce. Wielu naszych przyjaciół zostało. Szczególnie ze środkowej czy wschodniej Ukrainy. Schowani w schronach z całymi rodzinami czekają na lepszy dzień. Dzień, kiedy znowu będą się radować spotkaniem z najbliższymi - mówią.

Jak dodaje ks. Leszek Kryża - ten dzień może nie nadejść szybko. Nawet kiedy ustaną działania wojenne, będą potrzebowali nadal naszej pomocy i wsparcia. Konkretne możliwości zaangażowania daje właśnie Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie, który łączy wieloletnie doświadczenie we wspieraniu wspólnot w krajach byłego ZSRR z organizacją bieżącej pomocy dla uchodźców i tych, którzy pozostają na Ukrainie.

Źródło: KAI