Niemcy: przewodniczący episkopatu ułożył specjalną modlitwę w intencji chorego Benedykta XVI

2022-12-29 15:04 Justyna Bieniek
Benedykt XVI
Autor: Shutterstock Benedykt XVI

Przewodniczący Konferencji Biskupów Niemieckich, biskup Georg Bätzing, ułożył specjalną modlitwę w intencji ciężko chorego papieża seniora Benedykta XVI. „Przyłączam się do apelu Franciszka o modlitwę za jego chorego poprzednika”, powiedział bp Bätzing w rozmowie z niemiecką agencją katolicką KNA. Podkreślił, że myślami jest przy papieżu seniorze. Wezwał wiernych w Niemczech do modlitwy za niego.

Na znak łączności, z pochodzącym z Niemiec 95-letnim Benedyktem XVI, bp Bätzing ułożył modlitwę, której tekst opublikowano na stronie internetowej Konferencji Biskupów Niemieckich. Brzmi następująco: „O Jezu, nasz Zbawicielu i Odkupicielu, którego narodziny obchodzimy w tych dniach. Prosimy Cię za naszego Papieża Seniora Benedykta: Bądź przy nim w jego chorobie i słabości. Pozwól mu doświadczyć Twojej pocieszającej bliskości. Wspieraj go, umacniaj i pokazuj się jemu jako światło dające nadzieję w ciemnych godzinach. Niech poczuje solidarność tak wielu osób, które teraz wstawiają się za nim w modlitwie. W swojej dobroci i życzliwości dla ludzi zwróć się ku niemu. A jak sam mówiłeś z wielką ufnością, tak i my się módlmy: Boże, bądź wola Twoja. Chwalimy Cię teraz i na wieki. Amen”.

Według informacji z Watykanu, stan zdrowia sędziwego Benedykta XVI, znacznie się pogorszył na przestrzeni ostatnich godzin „z powodu zaawansowanego wieku”. O „szczególną modlitwę” za „bardzo chorego” papieża emeryta apelował Ojciec Święty Franciszek podczas środowej audiencji generalnej, a po audiencji poszedł go odwiedzić. Benedykt XVI jest obecnie pod stałą opieką lekarską.

Źródło:ekai