Nowy kościół w budowie. Na razie modlą się w sali bankietowej

2024-06-11 13:21
Kościół w budowie
Autor: facebook.com

Wierni z parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Tanowie koło Polic w archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej budują nowy kościół. Choć na razie modlą się w sali bankietowej, mają nadzieję, że pierwsza Msza święta zostanie odprawiona już w przyszłym roku.

Na razie parafianie spotykają się na liturgii w kaplicy przerobionej z poniemieckiej sali balowej. Ale niedługo będzie nowy kościół. Ksiądz Ryszard Taraszkiewicz, administrator parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Tanowie koło Polic w archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej ma nadzieję, że pierwszą Mszę świętą odprawi w nowej świątyni w przyszłym roku. Wtedy przyjdzie pora na wykańczanie wnętrza, w którym zaplanowano też kaplicę. Póki co, na budowie doszło do spektakularnej operacji montażu dzwonnicy na wieży kościelnej.

Budowa nowej świątyni trwa już ponad 10 lat. W tej chwili parafia liczy około 2,5 tys. osób. Ostatnio kolędę przyjęło 90 proc. parafian. To oni finansują budowę kościoła - podkreśla ks. Taraszkiewicz. - Jest bardzo dużo młodych rodzin, z małymi dziećmi, tak więc parafia wydaje mi się młoda. Nie mamy kościoła, to znaczy, że młoda. Budujemy kościół - dodaje duchowny.

Parafia w Tanowie koło Polic powstała w 1990 roku. Wcześniej była filią parafii w Pilchowie.

Źródło: ekai