Papież modli się za królową Elżbietę II

2022-09-09 13:38
Papież Franciszek
Autor: Catholic Church England and Wales flickr.com Papież Franciszek

Ojciec Święty zapewnił króla Karola III o swoim współczuciu po śmierci Elżbiety II i o modlitwie w jej intencji. Przyłącza się do wszystkich, którzy opłakują stratę monarchini, "modląc się o wieczny odpoczynek zmarłej Królowej, a także składając hołd jej życiu".

„Pogrążony w głębokim smutku na wieść o śmierci Jej Wysokości Królowej Elżbiety II, składam serdeczne kondolencje Waszej Wysokości, członkom Rodziny Królewskiej, narodowi Zjednoczonego Królestwa i Brytyjskiej Wspólnoty Narodów”– czytamy w nocie Franciszka skierowanej do króla Karola III.

Papież podkreślił, że przyłącza się do wszystkich, którzy opłakują stratę królowej, „modląc się o wieczny odpoczynek zmarłej, a także składając hołd jej życiu w niezmordowanej służbie dla dobra Narodu i Wspólnoty Narodów, jej przykładowi oddania obowiązkom, niezłomnemu świadectwu wiary w Jezusa Chrystusa i mocnej nadziei w Jego obietnice„.

„Polecając jej szlachetną duszę miłosiernej dobroci naszego Ojca Niebieskiego, zapewniam Waszą Wysokość o moich modlitwach, aby Bóg Wszechmogący wspierał Cię swoją niezawodną łaską, gdy będziesz podejmował swoje wysokie obowiązki jako król. Dla Ciebie i wszystkich, którzy pielęgnują pamięć o Twojej zmarłej matce, wypraszam obfitość Bożego błogosławieństwa jako zadatek pociechy i mocy w Panu” – czytamy w nocie papieża.

Elżbieta II zmarła w czwartek w otoczeniu rodziny królewskiej w zamku Balmoral. Miała 96 lat. Na brytyjskim tronie zasiadała przez 70 lat.

Źródło:ekai, stacja7