Papież o kościele w Chinach i cierpieniu Ukrainy

2023-05-24 17:12 Justyna Bieniek
Papież Franciszek w szpitalu. Kto odprawi mszę w Niedzielę Palmową?
Autor: PAP/EPA

O wolność dla Kościoła katolickiego w Chinach zaapelował Ojciec Święty na zakończenie dzisiejszej audiencji ogólnej. Zapewnił katolików w tym kraju o swojej modlitwie i solidarności. Pozdrowił salezjanów i wezwał do solidarności z cierpiącym narodem ukraińskim.

Dzisiaj przypada Światowy Dzień Modlitw za Kościół katolicki w Chinach. Zbiega się on ze świętem Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych, czczonej i przyzywanej w sanktuarium Matki Bożej w Sheshan w Szanghaju. ''Z tej okazji pragnę zapewnić o pamięci i wyrazić bliskość z naszymi braćmi i siostrami w Chinach, dzieląc ich radości i nadzieje. Szczególną myśl kieruję do wszystkich cierpiących: pasterzy i wiernych, aby w komunii i solidarności Kościoła powszechnego mogli doświadczyć pociechy i wsparcia- mówił Franciszek.

Zachęcił wszystkich do wznoszenia modlitw do Boga, aby Dobra Nowina o Chrystusie ukrzyżowanym i zmartwychwstałym mogła być głoszona w swej pełni, pięknie i wolności, przynosząc owoce dla dobra Kościoła katolickiego i całego społeczeństwa chińskiego.

Dzień Maryi Wspomożycielki jest wezwaniem maryjnym bardzo drogim Księdzu Bosko: kieruję pozdrowienie i pamięć o Rodzinie Salezjańskiej, dziękując za wszystko, co czyni dla Kościoła- mówił papież.

Nie zapomniał też o Ukrainie. '' I znowu ogarnia nas wszystkich smutek z powodu tego udręczonego kraju: jest tam tak wiele cierpienia, nie zapominajmy o nich. Módlmy się dzisiaj do Maryi Wspomożycielki, aby była blisko narodu ukraińskiego''.

Źródło:ekai