Papież odwiedzi przedmieścia Rzymu

2024-06-06 16:26
Papież miłość
Autor: Vatican News/Facebook

Franciszek znów udaje się na peryferie Rzymu. Dzisiaj wczesnym wieczorem odwiedzi dzielnicę Casal Bertone w Rzymie za stacją Tiburtina– poinformowała lokalna parafia Santa Maria Consolatrice na Facebooku. Planowane jest spotkanie i modlitwa z mieszkańcami i parafianami na wewnętrznym dziedzińcu kompleksu mieszkalnego.

To już druga wizyta Franciszka w okolicy między węzłami komunikacyjnymi, torami kolejowymi i autostradami. W 2019 roku obchodził tam uroczystość Bożego Ciała.

Dzielnica Casal Bertone, została zbudowana dla mieszkańców Rzymu, których domy zbombardowano podczas II wojny światowej i miała również szczególne znaczenie dla jego poprzednika Benedykta XVI. Santa Maria Consolatrice była niegdyś kościołem tytularnym kard. Josepha Ratzingera.

Rok temu kościół Santa Maria Consolatrice otrzymał tablicę upamiętniającą papieża Benedykta XVI, którą poświecił jego osobisty sekretarz abp Georg Gänswein. Podarował też parafii sutannę papieża seniora. Kard. Ratzinger/Benedykt XVI zawsze utrzymywał z nią bliskie więzi.

Franciszek od kilku miesięcy regularnie odwiedza parafie w rzymskiej dzielnicy. Z racji pełnionego urzędu papież jest również biskupem Rzymu. Spotyka się z duchowieństwem, dziećmi i młodzieżą.

Źródło: ekai