Papież odzyskuje siły po operacji

2023-06-09 8:42
Papież Franciszek w szpitalu
Autor: PAP/EPA

Franciszek spędził wczorajszy dzień na odpoczynku. W czwartek po południu przyjął Eucharystię – poinformował dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.

Personel medyczny rzymskiej kliniki Gemelli gdzie leży papież donosi, że przyjmował dietę płynną, jego parametry hemodynamiczne i oddechowe są stabilne. Przebieg pooperacyjny wydaje się prawidłowy.

Wczoraj po południu, w uroczystość Bożego Ciała, Ojciec Święty przyjął Eucharystię. Wśród wielu życzeń świadczących o bliskości, szczególnie poruszyły go te  od rodziny małego Miguela Angela, ochrzczonego przez papieża Franciszka 31 marca podczas jego wizyty na oddziałach onkologii dziecięcej i neurochirurgii szpitala. Rodzice chłopca przesłali mu plakat z życzeniami szybkiego powrotu do zdrowia. Ojciec Święty zechciał osobiście im podziękować w krótkiej rozmowie telefonicznej – czytamy w komunikacie rzecznika Watykanu.

Przypomnijmy, 7 czerwca Ojciec Święty przeszedł laparotomię i operację plastyczną ściany brzucha z protezą w znieczuleniu ogólnym. Operacja stała się konieczna z powodu przepukliny rozetnej, która powodowała nawracające bóle.

Źródło:ekai