Peru: misjonarki oblatki otwierają dom

2022-05-12 15:33
Siostry Oblatki
Autor: Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej

Misjonarki Oblatki Maryi Niepokalanej – zgromadzenie zakonne zainspirowane charyzmatem św. Eugeniusza – otwierają nową fundację misyjną w Peru. To trzeci dom zgromadzenia poza rodzimą Hiszpanią.

We wrześniu cztery siostry rozpoczną czas przygotowania. Na początku 2023 roku wyjadą do diecezji Cajamarca, by posługiwać wśród grupy etnicznej Sierra Norte. Oblatki jadą tam na prośbę lokalnego biskupa, który od 2018 roku zapraszał zgromadzenie do stałej obecności na terenie jego diecezji. Misjonarki oblatki działały już w Peru, ale pandemia przeszkodziła w realizacji kolejnych planów. Nową wspólnotę będą tworzyć: Peruwianka, dwie Hiszpanki i Polka.

„Na naszej IV Kapitule Generalnej propozycja ta pojawia się jako jeden z kierunków działania na kolejne lata życia Instytutu. Lata pandemii, których doświadczyłyśmy, spowolniły kroki, które chciałyśmy podjąć w tamtym czasie, ale posłużyły nam do pozostawienia tego zaproszenia przed Bogiem i rozeznania naszej obecności jako nowej wspólnoty w Peru. Po tym czasie postanowiono zaryzykować i wysłać na tę misję cztery siostry” – informują misjonarki oblatki.

Po domu macierzystym w Hiszpanii i fundacji w Niemczech, będzie to kolejna wspólnota zakonna misjonarek oblatek. Zgromadzenie zostało zatwierdzone przez Kościół na prawie diecezjalnym w 2001 roku.

Źródło:oblaci.pl