Pióro, którego Benedykt XVI użył podczas pielgrzymki do Polski- wystawione na licytacji

2022-12-31 11:21 Justyna Bieniek
Bp Damian Muskus
Autor: diecezja.pl

Bp Damian Muskus wystawił na licytację pióro, którego użył Benedykt XVI w czasie pielgrzymki do Polski. "Najważniejsze, że dochód może przybliżyć Zosię do upragnionego zdrowia" - napisał krakowski biskup pomocniczy.

Pióro to kolejny przedmiot, który wystawił na licytację krakowski biskup, aby wesprzeć zbiórkę na rzecz chorej na SMA Zosi Pająk. Pióro wystawiono wczoraj, a jego cena wywoławcza wynosiła 300 zł. Jednak najwyższa oferta to już ponad 2 tysiące złotych, a licytacja potrwa do 4 stycznia do godz. 21:00.

Bp Muskus dostał pióro od nieżyjącego Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Tym samym piórem Benedykt XVI wpisał się do księgi pamiątkowej w czasie pielgrzymki do Kalwarii Zebrzydowskiej w 2006 roku.

„Najważniejsze jest to, że dochód z licytacji, może przybliżyć Zosię do upragnionego zdrowia. I właśnie ten fakt powinien spowodować, wręcz szalone nią zainteresowanie. Uprzedzam, tanio tego pióra nie oddam!” – podkreślił bp Muskus. „Udostępniajcie proszę na swoich profilach tę informację, by dotarła do jak najszerszego grona odbiorców i tym samym znalazła człowieka o wielkim sercu. A, że takich jest wielu, przekonaliśmy się już nie jeden raz” – zachęcił na Facebooku.

Źródło: stacja7