Podhale: procesja różańcowa w intencji pokoju

2022-08-21 22:13
Nowy Targ
Autor: diecezja.pl

W stolicy Podhala odbyła się dziękczynno-błagalna procesja różańcowa w intencji pokoju w Ukrainie i w świecie. Wzięło w niej udział kilkaset osób.

Wspólna modlitwa zakończyła się przy miejskim ratuszu. - To naprawdę wielka i owocna broń, którą daje nam do ręki Maryja. Modlili się wielcy polscy królowie, modlimy się teraz my, ufając, że Królowa Pokoju pomoże zwyciężyć i pokonać zło - podkreślał ks. Henryk Paśko, proboszcz parafii św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu.

Wśród duchownych był m.in. kapłan obrządku grekokatolickiego. Górale przeszli od kościoła NSPJ na Rynek, w ich gronie byli m.in. Rycerze Kolumba, przedstawiciele różnych grup parafialnych, w tym Akcji Katolickiej czy Ruchu Światło-Życie. Wiele osób przybyło w strojach regionalnych.

Podczas procesji nowotarżanie nieśli wielki wizerunek Maryi, która podaje różaniec św. Jackowi i św. Dominikowi oraz obraz ze św. Andrzejem Bobolą. W trakcie trwania całej wspólnej modlitwy, która zajęła ponad 60 minut, nad bezpieczeństwem uczestników czuwali policjanci.

Źródło:ekai