Powstanie boisko dla dzieci w Mbereshi? Potrzebne są pieniądze!

2022-06-30 19:49
Powstanie boisko dla dzieci w Mbereshi? Potrzebne są pieniądze!
Autor: Salezjański Ośrodek Misyjny Powstanie boisko dla dzieci w Mbereshi? Potrzebne są pieniądze!

Salezjański Ośrodek Misyjny w Warszawie rusza z nowym projektem. Potrzebne jest boisko wielofunkcyjne dla dzieci z Mbereshi w Zambii. Ile pieniędzy trzeba zebrać i jak dołączyć do zbiórki? Dowiesz się więcej z dalszej części artykułu.

- Salezjanie z Kazembe w Zambii prowadzą parafię, szkołę zawodową z internatem, oratorium oraz opiekują się 30 stacjami misyjnymi. Jedną z nielicznych atrakcji dla dzieci i młodzieży jest sport. Niestety w Mbereshi, należącym do parafii w Kazembe brakuje boiska sportowego - informuje Salezjański Ośrodek Misyjny.

Czytaj także: Watykan: papież wręczył paliusze 44 nowym metropolitom

- Wioska Mbereshi, należąca do parafii w Kazembe liczy ponad 7500 osób. Większość z nich to dzieci i młodzież. Dużym problemem wśród młodych jest bezrobocie, narkomania, zawieranie wczesnych małżeństw, wirus HIV i AIDS, analfabetyzm i usbóstwo. Brakuje im perspektyw i motywacji do życia. Wioska jak i cała parafia jest bardzo biedna, jednak salezjanie starają się pomagać, zapewniając potrzebującym jedzenie a dzieciom i młodzieży organizując zajęcia sportowe na świeżym powietrzu. Jedną z form poprawy kondycji psychicznej młodzieży w całej parafii jest realizowanie programów nauki religii oraz zajęć sportowych. To daje miejscowej ludności jakąś nadzieję. Zajęcia sportowe pozwalają dzieciom i młodzieży zapomnieć chociaż na chwilę o trudach życia codziennego - czytamy w opisie projektu.

Potrzeb jest wiele. Jednym z celów księży jest budowa wielofunkcyjnego boiska. Obecnie jedynym boiskiem jest łąka obok parafii w Kazembe. Salezjanom brakuje pieniędzy, by w pełni pokryć koszty związane z budową boiska, dlatego zwrócili się o pomoc.

Jeśli chcemy dołączyć do zbiórki, należy kliknąć >>TUTAJ<<.

Express Biedrzyckiej 30.06 (Szymon Hołownia, gen. Mieczysław Bieniek, Adam Balcer) Sedno Sprawy: Paweł Szefernaker