Poznań: ulicami miasta przejdzie Marsz dla Życia

2022-06-08 14:39
Rodzina
Autor: cathopic.com

Jestem, żyję, kocham!” – to hasło Archidiecezjalnego Marszu dla Życia, który odbędzie się w Poznaniu w niedzielę 12 czerwca. W wydarzeniu weźmie udział abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański.

Zapraszamy do udziału w Marszu dla Życia wszystkich, którym bliskie są wartości związane z życiem i jego obroną” – mówi Julianna Pawlak, rzeczniczka prasowa Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, jednego z organizatorów przedsięwzięcia. Koordynatorka wydarzenia tłumaczy, że tegoroczne hasło marszu akcentuje znaczenie każdego ludzkiego życia. „Jestem – wypowiadamy w imieniu nienarodzonych dzieci, które nie mają szansy same się obronić, i to od nas, i naszej wiedzy zależy ich istnienie. Słowo „żyję” ma przypominać, że warto i należy dbać o swoje zdrowie nie tylko fizyczne, ale i psychiczne, a w słowie „kocham” ukryte jest tak naprawdę przykazanie miłości siebie i bliźniego”¬ – podkreśla Pawlak.

Marsz poprzedzi festyn rodzinny, który rozpocznie się o g. 14.30 na pl. A. Mickiewicza w Poznaniu. Przygotowaliśmy wiele atrakcji. Będą konkursy, gry i zabawy dla dzieci, malowanie twarzy, puszczanie baniek mydlanych oraz koncert zespołu Bless band” – opowiada rzeczniczka Stowarzyszenia. Około g. 15.45 ul. Solną i Garbarami przejdzie marsz w stronę katedry, gdzie o g. 17 wszyscy uczestnicy wydarzenia zaproszeni są do udziału we Mszy św.

Archidiecezjalny Marsz zostanie zorganizowany po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Wcześniej w wydarzeniu uczestniczyło ok. 2 tysięcy osób.

Źródło:ekai