Prymas życzy pracownikom świąt pełnych pojednania i Bożego pokoju

2021-12-23 21:33
Prymas Polski, arcybiskup Wojciech Polak
Autor: Fot.: www.archidiecezja.pl

W przeddzień Wigilii 23 grudnia, podczas codziennej modlitwy Anioł Pański, abp Wojciech Polak złożył świąteczne życzenia pracownikom Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie, siostrom zakonnym oraz swoim najbliższym współpracownikom z sekretariatu Prymasa Polski.

Nawiązując do wypowiadanych codziennie w południe słów „a Słowo ciałem się stało i zamieszkało między nami”, metropolita gnieźnieński mówił o znaczeniu tajemnicy Wcielenia w historii świata i człowieka. Podkreślił wartość i godność każdego ludzkiego życia, które jest darem, a nie przypadkiem. Nie przychodzimy bowiem na ten świat sami, własną wolą, ale zostajemy zaproszeni przez Boga, którego miłość nie ma granic.

Wielkość i potęgę tej Bożej miłości odsłaniają przed nami właśnie Święta Bożego Narodzenia. Prymas życzył, by były one pełne radości, pojednania i Bożego pokoju. Podziękował też siostrom zakonnym, kapłanom i świeckim pracownikom kurii za ich codzienną pracę, a nade wszystko człowieczeństwo, którego na co dzień doświadcza. Można bowiem - jak mówił - wiele o człowieczeństwie mówić, można je głośno deklarować, a w uczynkach i relacjach pozostać na drugiego obojętnym. Dlatego - jak przypomniał abp Polak - w każdej sytuacji trzeba być człowiekiem i pamiętać, że także zza biurka, pracując w urzędach i instytucjach, służymy człowiekowi.

Źródło:ekai