Przewodniczący Episkopat modli się za siostry, które zginęły w wypadku

2024-06-02 11:37
Abp Wojda
Autor: BP KEP

Modlę się o życie wieczne dla tragicznie zmarłych sióstr oraz o powrót do zdrowia dla rannych – zapewnił przewodniczący Episkopatu abp Tadeusz Wojda po wypadku na trasie Opole-Ozimek. Zginęły w nim dwie siostry zakonne ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP, kolejne dwie zostały ranne i trafiły do szpitala.

Oto pełny tekst wypowiedzi:

„Z wielkim bólem przyjąłem wiadomość o wypadku drogowym, w którym dwie siostry zakonne ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP poniosły śmierć, a dwie przebywają w szpitalu. Modlę się o życie wieczne dla tragicznie zmarłych sióstr oraz o powrót do zdrowia dla rannych.

Obejmuję swoją modlitwą również rodziny zmarłych i poszkodowanych sióstr oraz całe Zgromadzenie. Jednocześnie modlę się też za wszystkie ofiary wypadków drogowych oraz łączę się w bólu z tymi, którzy stracili swoich bliskich w wypadkach drogowych”.

Do tragicznego wypadku doszło wczoraj po południu między Opolem a Ozimkiem (woj. opolskie). Samochód z niewyjaśnionych przyczyn zjechał z drogi, uderzył w drzewo i dachował. Podróżowały nim cztery siostry zakonne. Dwie zginęły, dwie kolejne zostały ranne. Służby wyjaśniają przyczyny tragedii.

Źródło: BP KEP