Rozpoczęła się akcja AdoMiS – Adoptuj Misyjnych Seminarzystów

2023-11-05 21:49
seminarium duchowne
Autor: Shutterstock seminarium duchowne

We wspomnienie św. Karola Boromeusza, twórcy seminariów duchownych rozpoczęła się 11. edycja akcji AdoMiS – Adoptuj Misyjnych Seminarzystów. Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce zapraszają do wsparcia modlitewnego i materialnego seminariów duchownych na terenach misyjnych.

Akcja AdoMiS – Adoptuj Misyjnych Seminarzystów – została zapoczątkowana przez Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce 1 października 2013 roku. Prowadzona jest przez Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła. „Jest to adopcja na odległość trzech seminariów: św. Jana Marii Vianneya w Moramanga na Madagaskarze, św. Jana Marii Vianneya w Chabua w Indiach oraz św. Augustyna w Iquitos w Peru. Dyrekcja krajowa w Polsce ma pod opieką blisko 150 kleryków w tych trzech seminariach. Swoją modlitwą i dobrowolnym wsparciem materialnym wspieramy powołania dla Kościoła Powszechnego” – relacjonuje ks. dr Maciej Będziński, dyrektor krajowy Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce.

Dyrektor krajowy Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce zaznacza, że ludzie są przyzwyczajeni do modlitwy za kleryków, pochodzących z własnej diecezji, parafii czy zakonu. „Musimy jednak pamiętać o tym, że powołanie do kapłaństwa jest powołaniem rodzącym się w Kościele Powszechnym. Dziś bardzo mocno potrzeba naszej wytężonej modlitwy i ofiary materialnej dla tych, którzy w Afryce, Ameryce czy Azji zmierzają do kapłaństwa. Blisko 80 tysięcy kleryków na całym świecie na tysiącu terytoriach misyjnych potrzebuje naszego wsparcia” – powiedział ksiądz Będziński.

Najlepiej włączyć się w akcję poprzez codzienną modlitwę za adoptowanych seminarzystów, można też pomóc finansowo, indywidualnie lub w grupie parafialnej, wspólnotowej czy koleżeńskiej.

Zbiórka pieniędzy w ramach tegorocznej akcji AdoMiS prowadzona jest na portalu misjomat.org. Wpłacać można także przez zakładkę „Wspieraj” na stronie https://missio.org.pl/wspieraj/.

Źródło: Vaticannews