Tańcem zaproszą na święto Miłosierdzia. "Róża dla Jezusa Miłosiernego" w Krakowie

2024-04-03 11:48
Róża dla Jezusa Miłosiernego
Autor: Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej Róża dla Jezusa Miłosiernego

06.04 na krakowskim rynku odbędzie się happening Diakoni Miłosierdzia Ruchu Światło-Życie. Młodzi będą modlić się Koronką do Bożego Miłosierdzia, rozdawać przechodniom białe róże i tańczyć tzw. „taniec wielkanocny”. W ten sposób chcą zarosić wszystkich na Święto Bożego Miłosierdzia.

"Róża dla Jezusa Miłosiernego" to akcja ewangelizacyjna, która na stałe wpisała się w kalendarz krakowskiego Kościoła, pod Wawelem organizowana jest już po raz 14.

- Przez ten taniec chcemy pokazać wszystkim ludziom na rynku, że chwalimy Pana Boga i chcemy głosić Boże Miłosierdzie.  Tańczymy do wskazanej melodii i ubieramy się na biało - to nawiązuje to obchodzonego po Wielkanocy białego tygodnia,  dlatego też kwiaty, które będziemy rozdawać mają kolor biały - mówi Piotr Frasik z Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Krakowskiej.

Białe róże tradycyjnie rozdawane będą krakowianom i turystom, do każdej dołączony będzie cytat z Dzienniczka  św. Siostry Faustyny. To nawiązanie do słów samej Apostołki Bożego Miłosierdzia: “Mów ludziom o Miłosierdziu Bożym dziś! Pozdrawiam Cię, Jezu, niezwiędły kwiecie człowieczeństwa… Przyjaźń Twa tkliwsza i delikatniejsza niż zapach  róży, a jednak mocniejsza niż śmierć.” (por Dz 1575)

Sobota jest ostatnim dniem nowenny przed Świętem Bożego Miłosierdzia, dlatego organizatorzy zaplanowali także  modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego w kilku językach. - To wydarzenie, które ma na celu zaprosić mieszkańców Krakowa i turystów do przeżywania Święta Bożego Miłosierdzia, które wypada następnego dnia ale równocześnie jest też wydarzeniem w którym pragniemy jako młodzi ludzie dać świadectwo naszej wiary - tłumaczy ks. Jacek Bernacik z Ruchu Światło- Życie Archidiecezji Krakowskiej.

W 13. edycji wydarzenia wzięło udział ok. 350 tancerzy. – To więcej o 130 – 140 osób w porównaniu z zeszłym rokiem.  Przed pandemią było nas ponad 600. Mam nadzieję, że ta iskra będzie wracać, rozszerzać się i że w tym roku będzie nas jeszcze więcej – dodaje pomysłodawca akcji ks. Bogusław Seweryn - proboszcz parafii Narodzenia NMP w Gdowie

Początek wydarzenia na krakowskim rynku o godz 13.00. Wspólnoty, które chciałyby nauczyć się Radosnego Tańca Wielkanocnego lub mają pytania proszone są o kontakt z ks. Bogusławem Sewerynem – 692 403 880 bądź email: diakonia.milosierdzia@gmail.com