Trzecia grupa polskich biskupów spotkała się z papieżem. O czym rozmawiali?

2021-10-21 16:30
Trzecia grupa polskich biskupów spotkała się z papieżem. O czym rozmawiali?
Autor: Twitter/EWTN Polska Trzecia grupa polskich biskupów spotkała się z papieżem. O czym rozmawiali?

To już prawie koniec wizyty ad limina apostolorum. Polscy biskupi podzielni na cztery grupy odwiedzają Watykan. Dziś duchowni z trzeciej grupy odbyli wizytę u papieża Franciszka. O czym rozmawiali? Jak wyglądało spotkanie?

Do tej pory biskupi spotykali się z papieżem Franciszkiem w piątek. Teraz spotkanie wyjątkowo rozpoczęło się w czwartek o godz.  9.30. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele metropolii: częstochowskiej, gnieźnieńskiej, łódzkiej oraz warszawskiej, a także Ordynariatu Polowego i wszystkich eparchii obrządku greckokatolickiego. 

Czytaj także: Wizyta ad limina apostolorum: Jak odbudować autorytet biskupa w Polsce?

Spotkanie trwało blisko trzy godziny - czyli najdłużej z dotychczasowych, które odbyły się w ramach wizyty ad limina apostolorum.

- Papież to brat, człowiek zanurzony w Bogu a zarazem konkretny i z nadzieją spoglądający w przyszłość Kościoła oraz świata i potrafiący tę nadzieję wlać w nas. Wyjeżdżam z Rzymu wzmocniony duchowo i z radością, że mogłem lepiej usłyszeć jak bije serce Kościoła. Mogłem jeszcze bardziej przekonać się o słuszności drogi, którą zaproponował Kościołowi XXI wieku - powiedział biskup płocki Piotr Libera.