Ulicami Warszawy przeszedł Narodowy Marsz Życia i Rodziny pod hasłem „Tato - bądź, prowadź, chroń”!

2021-09-19 13:32 Arkadiusz Nauka
Ulicami Warszawy przeszedł Narodowy Marsz Życia i Rodziny pod hasłem „Tato - bądź, prowadź, chroń”!
Autor: Paweł Ozdoba/Twitter

W niedzielę, 19 września około południa z placu zamkowego w Warszawie ruszył Narodowy Marsz Życia i Rodziny. Tegoroczne hasło wydarzenia to: „Tato - bądź, prowadź, chroń”!

W samo południe w Warszawie wyruszył XVI Narodowy Marsz Życia i Rodzin. W tym roku uczestnicy marszu idą pod hasłem Tato – bądź, prowadź, chroń". Marsz jest m.in. dziękczynieniem za beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego.

W tym roku ze względu na wciąż obowiązujące pandemiczne obostrzenia, organizatorzy postanowili, że zamiast marszów w 140 polskich miasta, odbędzie się tylko jeden centralny marsz w Warszawie.

- Chcemy zamanifestować nasze przywiązanie do postaw prorodzinnych oraz do wartości pro life, jak też podziękować Bogu za beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego - wielkiego obrońcy godności człowieka, ludzkiego życia i rodziny - powiedział prezes Centrum Życia i Rodziny Paweł Ozdoba, cytowany przez Polską Agencję Prasową.

Narodowy Marsz Życia i Rodziny to wydarzenie podczas którego przypominane są najważniejsze wypowiedzi beatyfikowane kardynała Stefana Wyszyńskiego. Głównie chodzi o słowa dotyczące wartości ludzkiego życia, prokreacji oraz rodzin.

Sedno Sprawy - Piotr Müller