W Fatimie i Lourdes modliwa różańcowa w języku ukraińskim

2022-02-25 8:05
Jak odmawiać różaniec?
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne

Na znak solidarności i modlitewnego zjednoczenia z zaatakowaną przez Rosję Ukrainą, w dwóch europejskich sanktuariach maryjnych czwartkowa modlitwa różańcowa prowadzona była częściowo w języku ukraińskim, a pielgrzymi i gospodarze modlili się o pokój dla tego narodu.

Popołudniowa modlitwa różańcowa w sanktuarium w Lourdes odbyła się w czwartek częściowo w języku ukraińskim. W godzinach południowych odprawiono tam także greckokatolickie nabożeństwo, któremu przewodniczył ks. Mychajło Romaniuk z greckokatolickiej cerkwi pw. Zaśnięcia NMP, która istnieje w Lourdes od 1982 r. i zajmuje się przyjęciem pielgrzymów obrządku greckokatolickiego z całego świata.

Także w Fatimie trwają już od poniedziałku wzmożone modlitwy o pokój na Ukrainie. Czwartkowe nabożeństwo różańcowe, które odbyło się o godz. 19.30 czasu polskiego i było transmitowane m.in. przez media społecznościowe sanktuarium, również zostało odprawione częściowo w języku ukraińskim. Intencja o pokój na Ukrainie zawarta jest w modlitwie wiernych na wszystkich mszach św. sprawowanych w czwartek w Cova da Iria. Sanktuarium wspólnie z portugalską Caritas przygotowuje też wsparcie finansowe dla narodu ukraińskiego.

Źródło: KAI