W sobotę Parafiada Archidiecezji Warszawskiej

2024-06-12 19:33
Parafiada
Autor: Archidiecezja Warszawska

W dorocznych mistrzostwach będą uczestniczyć dzieci i młodzież z parafii archidiecezji warszawskiej. Nie zabranie też atrakcji dla całych rodzin.

Umysł, ciało i duch. Te trzy słowa charakteryzują Parafiadę – mówi ks. Marcin Ośko z wydziału duszpasterstwa dzieci i młodzieży archidiecezji warszawskiej. A to dlatego, że obok konkurencji sportowych odbędzie się również konkurs wiedzy liturgicznej. Łącznie w programie znalazły się konkurencje indywidualne, m.in. konkurs wiedzy liturgicznej, bieg na dystansie 60 metrów i 400 metrów i skok w dal oraz konkurencje zespołowe – piłka nożna, piłka siatkowa i tenis stołowy. Będą też nowe konkurencje – wyścigi rowerowe, piłkarski dart i blazepod.

W czasie parafiady odbędzie się finał Piłkarskiej Ligi Ministrantów, której mecze rozgrywano przez cały rok.

XXVII Parafiada Archidiecezji Warszawskiej odbędzie się w sobotę, 15 czerwca na stadionie „Znicz” w Pruszkowie. O godz. 9:30 rozpocznie się rejestracja zawodników, o godz. 10:00 – konkurencje indywidualne, rozgrywki zespołowe, warsztaty i pokazy cyrkowe oraz rodzinne atrakcje. O godz. 13:30 zaplanowano wręczenie nagród.

W dorocznych mistrzostwach będą uczestniczyć dzieci i młodzież z parafii archidiecezji warszawskiej – ministranci, dzieci i młodzież z przyparafialnych wspólnot, uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

– Wydarzenie jest doskonałą okazją, aby podziękować przed wakacjami i urlopami swoim podopiecznym, za zaangażowanie i całoroczną posługę w parafiach, wspólnotach i szkołach – zachęca ks. Marcin Ośko. Do udziału w parafiadzie są zaproszone również całe rodziny.

Źródło: Archidiecezja Warszawska