W sobotni wieczór modlitwa w intencji ofiar wypadków drogowych na zakopiance

2024-06-05 20:08
Modlitwa kierowcy
Autor: https://parafiakrzeczow.pl

„Przekażcie sobie znak pokoju!” – to hasło spotkania przy wielkim krzyżu, który góruje na zakopiance w okolicach Krzeczowa niedaleko tunelu w Skomielnej Białej. Podczas Mszy św. i błogosławieństwa, w niebo zostaną wypuszczone białe gołębie. Wydarzenie odbędzie się w sobotni wieczór.

Idea spotkań ku pamięci ofiar wypadków drogowych na zakopiance zrodziła się w listopadzie 2023 roku w związku z obchodami Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. Spotkanie, które odbędzie się w najbliższą sobotę przy krzyżu nad zakopianką w Krzeczowie łączy ofiary i ich sprawców. - Trauma po wypadku dotyka nie tylko rodziny ofiar, ale także sprawców, którzy często w niezamierzony sposób znaleźli się w sytuacji krytycznej. Hasłem tego spotkania będą słowa: „Przekażcie sobie znak pokoju” - mówi KAI ks. Albert Wołkiewicz, proboszcz parafii pw. św. Wojciecha BM w Krzeczowie.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 19.00 Jego pierwszym punktem będzie Msza św., a potem nabożeństwo eucharystyczne i błogosławieństwo kierowców oraz motocyklistów. - Dla tych, co po spotkaniu szybko nie będą mogli zasnąć będzie kawa u proboszcza – zaprasza ks. Wołkiewicz.

Krzyż w Krzeczowie postawiono jako upamiętnienie 100. urodzin Karola Wojtyły -św. Jana Pawła II. Pomysłodawcą był ks. Antoni Płaczek, emerytowany proboszcz parafii św. Wojciecha w Krzeczowie. Krzyż mierzy 27 metrów, z czego 24 góruje nad ziemią. Uroczyście poświęcił go 7 czerwca 2022 r. abp Marek Jędraszewski.

Krzyż stoi w geograficznym środku Archidiecezji Krakowskiej i w połowie drogi pomiędzy krzyżem św. Jadwigi na Wawelu, a krzyżem na Giewoncie. Góruje zarówno nad starą, jak i nad nową zakopianką. Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego nadał temu miejscu tytuł „Turystycznego Skarbu Małopolski”.

Wznosi się na górze sięgającej blisko 650 m n.p.m. Postument jest oświetlony w nocy i doskonale widoczny dla podróżujących po zakopiance, zarówno w stronę Krakowa jak i Zakopanego.

Źrodło: ekai