W środę na Wawelu Msza Święta w intencji pokoju na Ukrainie

2022-02-22 12:31 Justyna Bieniek
Wawel zimą
Autor: Pixaby

Wyrażając jedność z narodem ukraińskim, abp Marek Jędraszewski zaprasza w środę, 23 lutego o godz. 16.30 do Królewskiej Katedry na Wawelu, na Mszę Świętą w intencji pokoju na Ukrainie - informuje Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej.

W ostatnią niedzielę w Szklarach, metropolita krakowski mówił: "Niebezpieczeństwo wojny na Ukrainie, które wynika z tego, że pojawili się ludzie i władcy, którzy myślą o sobie i swoich państwach w kategoriach czysto ziemskich – zdobyczy, nienawiści wobec słabych, próby podporządkowania sobie tych, którzy chcą być wolni w swojej ojczyźnie, jest coraz większe". Abp Jędraszewski ponawia apel, aby przedstawiać Bogu tę intencję w codziennych nabożeństwach parafialnych i modlitwach osobistych.

Przypomnijmy, że z apelem o modlitwę za Ukrainę wystąpił przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki. Przyłączył się do niego m.in. bp koszalińsko-Kołobrzeski Edward Dajczak.Hierarcha wystosował krótki komunikat:

Mając na uwadze powagę sytuacji w naszej części Europy, proszę, aby we wszystkich kaplicach i kościołach diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej modlić się w czasie Mszy świętych w intencji pokoju na Ukrainie, dodając wezwanie w modlitwie powszechnej, jak i odśpiewując Suplikację na zakończenie celebracji.

Prośmy- za wstawiennictwem św. Cyryla i Metodego, apostołów Słowian- o pokój i pomyślność dla Europy. Ufam, że dzięki wspólnej i wytrwałej modlitwie, również w intencji ludzi sprawujących władzę, uda się zażegnać widmo wojny i cierpienia tysięcy ludzi.

+ Edward DajczakBiskup Koszalińsko-Kołobrzeski

Źródło:ekai