W weekend w Krakowie odbędzie się Festiwal Miłosierdzia

2022-04-22 13:23
Festiwal Miłosierdzia w kinie Kijów w Krakowie
Autor: plakat festiwalu

W najbliższy weekend w krakowskim kinie Kijów odbędzie się Festiwal Miłosierdzia. W sobotę będzie można w jego ramach za darmo obejrzeć przedpremierowo najnowszy film „Żywy” o Najświętszym Sakramencie.

Jak co roku z okazji Święta Bożego Miłosierdzia kino Kijów w Krakowie zaprasza na pokazy filmów chrześcijańskich. - W tym roku festiwal działa w wersji hybrydowej - 23 kwietnia odbędą się pokazy filmów, a 24 kwietnia dzięki uprzejmości dystrybutora „Rafael” na naszym kanale YouTube będziecie mogli Państwo obejrzeć film ‘Bóg w Krakowie’” - zapowiadają organizatorzy.

W sobotę na tzw. Dużej Sali będzie można zobaczyć za darmo dwa filmy – „Odkupienie” i „Żywy” (odpowiednio o 16:30 i 19:00). - Film „Żywy” to cztery prawdziwe historie osób, które stanęły twarzą w twarz z Kimś, kogo wielu nie chce lub nie potrafi zobaczyć. To zaproszenie do odnowienia wiary i spotkania z żywym Bogiem obecnym w Eucharystii - przybliża Liliana Surma, dyrektor ds. promocji Domu Wydawniczego „Rafael”.

Z kolei przed pokazem filmu „Odkupienie” odbędzie się rozmowa ks. Wojciecha Węgrzyniaka, rekolekcjonisty i wykładowcy Uniwersytetu Papieskiego w Krakowie oraz ks. Józefa Pochwata - kapelana klasztoru Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, autora książek poświęconych duchowości św. Siostry Faustyny Kowalskiej i publikacji dotyczących objawienia Matki Bożej w La Salette z Miłoszem Horodyskim, a także dziennikarzem, reportażystą i nauczycielem akademickim.

W ramach pokazów biletowanych widzowie będą mogli obejrzeć w sobotę na tzw. Sali Studio „Najświętsze serce” o godz. 14:00, „Teraz i w godzinę śmierci” o godz. 16:00, „Cud Guadalupe” o godz. 18:15 i „Balladę o białej krowie” o godz. 20:15. Natomiast w niedzielę w ramach w festiwalu na kanale YouTube kina będzie dostępny za darmo film „Bóg w Krakowie”.

Podczas części festiwalu odbywającej się w kinie będzie prowadzona zbiórka Caritas, z której cały dochód zostanie przekazany na pomoc Ukrainie.

Źródło: KAI