Warszawa: ulicami miasta przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny

2024-06-17 9:16
Marsz
Autor: Archidiecezja Warszawska

XIX Marsz dla Życia i Rodziny przeszedł w niedzielę popołudniu z Placu Trzech Krzyży przez ulicę Wiejską do Belwederu. Jego uczestnicy manifestowali obronę życia od poczęcia do naturalnej śmierci oraz przywiązanie do rodziny oraz małżeństwa kobiety i mężczyzny. Domagali się też m.in. odrzucenia ustaw proaborcyjnych i przywrócenia krzyży w warszawskich urzędach.

Organizator niedzielnego marszu – Centrum Życia i Rodziny – podkreśla, że obrona wartości: życia, rodziny, wolności i suwerenności jest możliwa tylko we wspólnym i zjednoczonym działaniu wszystkich, którym te wartości są drogie, tak w wymiarze lokalnym, jak i ogólnopolskim. Dlatego tego dnia, podobnie jak tydzień temu, marsze dla życia i rodziny przeszły w wielu polskich miastach, a od kwietnia do października przejdą łącznie w ponad 50 polskich miastach.

Tegoroczny marsz w stolicy odbył się pod hasłem „Zjednoczeni dla Życia, Rodziny, Ojczyzny”. Chcemy w ten sposób pokazać solidarność z nienarodzonymi, z tymi, którzy jeszcze nie mogą wydać z siebie głosu, ponieważ w Sejmie są teraz procedowane cztery projekty mające na celu rozszerzenie tzw. prawa do aborcji, czyli de facto do zabijania dzieci w łonach matek. Nie ma na to naszej zgody, nie ma na to zgody tych ludzi, którzy się tutaj zgromadzili – powiedział w rozmowie z KAI Paweł Kwaśniak z Centrum Życia i Rodziny.

Chcemy apelować o odrzucenie przez Sejm wszystkich proaborcyjnych projektów, o odstąpienie od dalszego procedowania projektu ustawy o „mowie nienawiści” i od działań związanych z legalizacją związków partnerskich oraz o zatrzymanie szkodliwych zmian w edukacji. Będziemy się też domagać od prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego by wycofał się z pomysłu usuwania krzyży z urzędów – deklarowali organizatorzy przed marszem.

Na marszu zgromadziło się bardzo dużo rodzin, małżeństw z dziećmi, kobiet w ciąży oraz wiele osób w średnim wieku. Obecni byli harcerze i przedstawiciele organizacji pro-life.

W czasie marszu zbierano środki na funkcjonowanie Domu Samotnej Matki w Chyliczkach pod Warszawą.

Źródło: ekai