Watykan: 17 marca papież będzie przewodniczył nabożeństwu pokutnemu

2023-03-07 12:32
Bazylika
Autor: Wolfgang Stuck / wikimedia commons

W piątek 17 marca o godz. 16.30, w rzymskiej parafii Santa Maria delle Grazie al Trionfale, Franciszek będzie przewodniczył „24 godzinom dla Pana” - wielkopostnej inicjatywie modlitwy i pojednania – poinformowała Sekcja do spraw Podstawowych Zagadnień Ewangelizacji w Świecie Dykasterii do spraw Ewangelizacji.

W komunikacie przypomniano, że wydarzenie będzie obchodzone w diecezjach na całym świecie w dniach poprzedzających IV niedzielę Wielkiego Postu, od piątku 17 do soboty 18 marca. W ramach przygotowania do uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, kościoły pozostaną otwarte przez cały dzień, oferując wiernym i pielgrzymom możliwość zatrzymania się w dowolnym momencie na adoracji oraz możliwość wysłuchania spowiedzi. Także podczas uroczystości pod przewodnictwem papieża będzie możliwość skorzystania z sakramentu przez wszystkich wiernych, którzy wyrażą taką chęć.

Bilety na uroczystość są ograniczone do pojemności kościoła parafialnego i można je zamówić wypełniając formularz na tej stronie: http://www.evangelizatio.va/content/pcpne/it/attivita/24ore/24-ore-per-il-signore2023/tickets.html. Można je odebrać przy Via della Conciliazione 7.

Źródło:ekai