Watykan zachęca do udziału w Międzynarodowym Dniu Braterstwa

2022-02-04 9:33 Justyna Bieniek
Watykan
Autor: pixabay

W piątek, 4 lutego papież Franciszek uczci 2. Międzynarodowy Dzień Braterstwa Ludzi wraz z wielkim imamem Al-Azharu Ahmadem Al-Tayyebem przesłaniem wideo podczas uroczystego wydarzenia, które zaplanowano w Dubaju: Okrągłego Stołu Ludzkiego Braterstwa Ludzi i Globalnego Przymierza na rzecz Tolerancji – przypomina Papieska Rada ds. Dialogu Międzyreligijnego.

W watykańskim komunikacie poinformowano, że spotkanie poprowadzi kardynał Ayuso Guixot, przewodniczący rady. Zostało zorganizowane wspólnie przez Ministerstwo Tolerancji i Współistnienia Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz Wysoki Komitet ds. Ludzkiego Braterstwa, przy wsparciu Stolicy Apostolskiej i Uniwersytetu Al-Azhar.

„Papieska Rada ds. Dialogu Międzyreligijnego zaprasza wszystkich do włączenia się, w sposób jaki każdy uzna za stosowny, w obchody Międzynarodowego Dnia Ludzkiego Braterstwa, w odpowiedzi na wezwanie papieża Franciszka i Wielkiego Imama Al-Tayyeba do wspólnej pracy nad przezwyciężeniem wyzwań stojących przed ludzkością, mając nadzieję na promowanie, wspieranie i zachęcanie wspólnot i osób na całym świecie do bycia razem jako prawdziwi posłańcy jedności, solidarności i braterstwa” – czytamy w watykańskim komunikacie.

Źródło:ekai