Wielkopolska: oblacka karetka dotarła do Charkowa

2022-03-17 17:22 Justyna Bieniek
Karetka
Autor: Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej

Ambulans sfinansował Zakon Rycerzy św. Jana Pawła II i darczyńcy związani z Centrum Ratownictwa Medycznego w Poznaniu. Karetka została przekazana Misjonarzom Oblatom Maryi Niepokalanej

W poniedziałek 14 marca w domu zakonnym oblatów w Warszawie, wikariusz prowincjalny o. Józef Wcisło OMI przekazał pojazd prowincjałowi Rycerzy św. Jana Pawła II w Ukrainie – bratu Włodzimierzowi Korczyńskiemu, który natychmiast ruszył do Ukrainy.

Dziś w Połtawie superior Delegatury Misjonarzy Oblatów MN w Ukrainie – o. Witalij Podolan OMI, przekazał ambulans na potrzeby Chrześcijańskiej Służby Ratowniczej. Pojazd wyruszył już w trasę by służyć potrzebującym w Charkowie. Jednocześnie do Połtawy dojechały dwa busy z oblacką pomocą humanitarną. Do miejscowego klasztoru cały czas kierują się uchodźcy ze wschodniej Ukrainy. Miasto leży na szlaku komunikacyjnym z Charkowa do Kijowa.

Pomoc dla obywateli Ukrainy cały czas jest potrzebna. Z oblackiego huba humanitarnego w Zahutyniu, dziennie wyjeżdżają cztery busy do placówek oblackich za wschodnią granicą. Misjonarze w Ukrainie przyjmują w klasztorach uchodźców wojennych i wydają pomoc potrzebującym.

Źródło:ekai