Wkrótce zebranie Papieskich Dzieł Misyjnych. Powodem ważne jubileusze

2021-09-14 20:10
Papieskie Dzieła Misyjne: W środę rozpoczyna się zebranie
Autor: episkopat.pl Papieskie Dzieła Misyjne: W środę rozpoczyna się zebranie

Już w środę 15 września rozpocznie się zebranie Papieskich Dzieł Misyjnych. Tematem rozmów będą m.in. ważne jubileusze 2022 roku. Jakie dokładnie? Dowiesz się więcej z dalszej części artykułu.

Zebranie odbędzie się w dniach 15-16 września 2021 r. w Wyższym Seminarium Duchownym w Częstochowie. Gościem specjalnym będzie o. Tadeusz Nowak OMI, sekretarz generalny Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary. Gość z Rzymu przedstawi wykład „Perspektywy rozwoju i wyzwania dla PDRW w kontekście jubileuszu 200-lecia powstania Dzieła”.

Czytaj także: Chrześcijaństwo bez krzyża staje się bezowocne- mówi słowackim grekokatolikom papież Franciszek

Siostra Monika Juszka RMI, sekretarz krajowy Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci, opowie o przygotowaniach do Misyjnego Synodu Dzieci. „W ramach świętowania jubileuszy Papieskich Dzieł Misyjnych w 2022 roku, szczególnym momentem będzie Misyjny Synod Dzieci, zaplanowany na 17 września 2022 r. w siedzibie UKSW w Warszawie. Gośćmi specjalnymi Synodu będą abp Salvatore Pennacchio, nuncjusz apostolski w Polsce, oraz s. Roberta Tremarelli AMSS, sekretarz generalny PDMD” – opowiada s. Monika.

Ojciec Luca Bovio IMC, sekretarz krajowy Papieskiej Unii Misyjnej, będzie zachęcał do powrotu do spotkań w seminariach duchownych, ponieważ to dla kleryków świetna okazja nie tylko do poznania Papieskich Dzieł Misyjnych, ale również do wspólnej modlitwy. Sekretariat PUM przygotował też specjalne materiały dla członków PUM w ramach  regularnych spotkań braterskich i modlitewnych w diecezjach – informuje o. Bovio. Zaprosi również na grudniową Sesję misjologiczną i Czuwanie modlitewne na Jasnej Górze.

„Planujemy w dniach 3-4 czerwca Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca na Jasną Górę połączoną z II Ogólnopolskim Kongresem Różańcowym. Będzie to czas świętowania 200-lecia powstania Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary. Tego samego dnia odbędzie się Spotkanie młodych w Lednicy i świętowanie tam 100-lecia uznania za papieskie Dzieła Rozkrzewiania Wiary i  Dzieła św. Piotra Apostoła” – te plany na obchody jubileuszów PDM 2022 na jesiennym spotkaniu będzie omawiał ks. Michał Kacprzyk, sekretarz krajowy PDRW i PDPA.

Czytaj także: 19 września w Warszawie- międzynarodowa konferencja o ochronie małoletnich w kościołach Europy Środkowo- Wschodniej

Spotkanie będzie również okazją do wysłuchania komunikatów agend Konferencji Episkopatu Polski ds. Misji oraz wspólnej modlitwy pod przewodnictwem księdza bpa Jerzego Mazura SVD, przewodniczącego KEP ds. Misji.

Do udziału w misyjnej refleksji zaproszeni są dyrektorzy diecezjalni PDM, referentki i promotorzy misyjni reprezentujący różne zgromadzenia zakonne oraz animatorzy świeccy.

Episkopat.pl