Znamy motto papieskiej podróży do Luksemburga i Belgii

2024-06-25 16:28
Papież pielgrzymka
Autor: Vatican News/Facebook

Stolica Apostolska opublikowała logo i motto papieskiej podróży do Luksemburga i Belgii. Franciszek odwiedzi te dwa europejskie państwa w dniach 26-29 września.

Logo jednodniowej wizyty w Luksemburgu (26 września) przedstawia stylizowaną postać papieża błogosławiącego na tle tamtejszej katedry Notre-Dame. Użyte kolory: żółty i biały nawiązują do flagi Państwa Miasta Watykańskiego, niebieski odwołuje się do pobożności maryjnej, głęboko zakorzenionej w historii luksemburskiego katolicyzmu. Na dole po prawej stronie widnieje motto podróży apostolskiej: „Pour servir” (Aby służyć), mówiące o Chrystusie, który „nie przyszedł, nie przyszedł, aby Mu służono, lecz aby służyć” (Mt 20, 28). Kościół jest wezwany, by na wzór swego Mistrza, służyć ludzkości.

Logo trzydniowej podróży apostolskiej do Belgii (26-29 września) przedstawia stylizowaną mapę Belgii z przebiegającą przez nią drogą, po której idą, również stylizowane, osoby różnej wielkości (wieku) i różnych kolorów (kultur) z papieżem w centrum, ubranym na biało. Poniżej znajduje się motto podróży: „En route avec Espérance” (W drodze z nadzieją), które stanowią wezwanie do wspólnego marszu drogą historii kraju oraz Ewangelii, drogą Jezusa Chrystusa, naszej Nadziei.

Źródło: ekai