11 marca w Szczecinku ruszy kurs Alpha. Co to takiego?

2024-03-06 11:31
wspólnota
Autor: pixabay.pl

Jeśli szukasz swojego miejsca w Kościele- ten kurs może być właśnie dla Ciebie. 11 marca w Szczecinku ruszy kurs Alpha. Jest to seria spotkań otwartych skierowanych do wszystkich zainteresowanych tematami wiary. Każde spotkanie składa się z posiłku, wykładu i dyskusji, a poruszane tematy, choć bardzo różnorodne, wyjaśniają podstawy wiary chrześcijańskiej.

Kurs Alpha to przestrzeń do zadawania trudnych pytań na temat wiary, otrzymywania na nie odpowiedzi, a także przestrzeń do dyskusji i zrewidowania swojej wiary w atmosferze szacunku, bez krytyki i oceniania.

-Zastanawiamy się np. kim jest Jezus, po co umarł. Mamy nadzieję, że każdy z uczestników kursu, których nazywamy gośćmi, przez to co usłyszy i doświadczy, a także przez relacje i przyjaźnie jakie nawiąże, pozostanie w Kościele, odnajdując swoją tożsamość, czasami na nowo, a czasami w ogóle

-mówi Wiesław Brzeziński z Męskiej Grupy Modlitewnej Eliasz w Szczecinku.

Spotkania w ramach kursu będą się odbywały w każdy poniedziałek od 11 marca do 20 maja, o godz. 17.30 w parafii mariackiej w Szczecinku. Zainteresowanych kursem po szczegóły odsyłam na stronę parafii.

Listen to "Wiesław Brzeziński z Męskiej Grupy Modlitewnej Eliasz w Szczecinku" on Spreaker.