A może na przekór jesieni - rajd pieszy? Szansa już w najbliższą sobotę.

2021-11-04 10:58
Już w najbliższą sobotę 6 listopada kolejny rajd pieszy PTTK
Autor: facebook.com/koszalin.pttk

IX Jesienny Rajd Pieszy SZLAKIEM PORWANEGO KSIĘCIA organizuje koszaliński oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno Krajoznawczego. Piechurzy wyruszą z Sianowa, a ich celem będzie Góra Chełmska w Koszalinie. Rajd już w najbliższą sobotę 6 listopada.

- Szlak powstał kilka lat temu i upamiętnia wydarzenie z odległej historii Koszalina, kiedy to jeden z książąt został napadnięty przez koszalińskich kupców i przez nich okradziony. Marszruta wiedzie pięknymi lasami Nadleśnictwa Karnieszewice. Po drodze będziemy mijać piękny głęboki wąwóz u podnóża Góry Chełmskiej – zachwala uroki rajdu Radosław Brzeziński z koszalińskiego oddziału PTTK.

- Rozpoczynamy o godz. 8,45 w Koszalinie przy Szkole Muzycznej. Stamtąd jedziemy autokarem do Sianowa i wyruszamy w wędrówkę na Górę Chełmską. Tam ok. godz. 14,30 gorąca zupa i konkursy krajoznawcze – mówi Brzeziński.

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze jest największą i najstarszą polską organizacją turystyczną, skupiającą turystów, którzy zrzeszają się w celu uprawiania turystyki i krajoznawstwa a swój czas, siły i umiejętności poświęcają pracy społecznej w Towarzystwie. Rajdy piesze PTTK są organizowane co najmniej raz miesiącu.

Listen to "Radosław Brzeziński o jesiennym rajdzie PTTK" on Spreaker.