Adam Czycz nowym burmistrzem Mielna. Jakie ma priorytety na początek kadencji?

2024-04-12 14:55
Adam Czycz, burmistrz Mielna
Autor: materiały prasowe Adam Czycz, nowy burmistrz Mielna

Adam Czycz został nowym burmistrzem Mielna. Wygrał w I turze wyborów, zdobywając 1190 głosów, czyli ponad 52 procent poparcia. Jego kontrkandydaci: urzędująca do tej pory burmistrz Olga Roszak- Pezała zdobyła 967 głosów, a Zygmunt Ramotowski tylko 105.

Nowy burmistrz swoje zwycięstwo uważa za duży sukces, tym bardziej, że kampania nie była łatwa, a konkurencja duża. Spodziewa się, że początek kadencji będzie trudny ze względu na sezon turystyczny, ale ma jasno określone cele.

-Będziemy robić wszystko, aby ten sezon turystyczny przebiegł bezpiecznie i komfortowo dla wczasowiczów i mieszkańców. Natomiast z takich rzeczy programowych to na pewno w pierwszej kolejności zależy nam na nowym przedszkolu z oddziałem żłobkowym, bo mamy w gminie tylko jedno przedszkole, które jest w fatalnym stanie technicznym i to na pewno chcielibyśmy zmienić, aby te nasze młode pokolenia mogły się dalej rozwijać. Mamy też w planie wprowadzenie karty mieszkańca, która da szeregu udogodnień dla nas mieszkańców. Do tego dochodzą inwestycje, które są cały czas w trakcie realizacji lub wkrótce się rozpoczną i na pewno trzeba będzie nad nimi sprawować odpowiedni nadzór. To plany na początek

-zapowiada nowy burmistrz.

Adam Czycz przez ostatnich 13 lat pracował w GOPS w Będzinie, od ponad roku na stanowisku kierownika.

Do mieleńskiej Rady Miejskiej wprowadził 5 radnych ze swojego komitetu.

Listen to "Adam Czycz, nowy burmistrz Mielna" on Spreaker.