Akcje profilaktyczne w Regionalnym Szpitalu w Kołobrzegu

2022-10-13 15:08
szpital Kołobrzeg
Autor: materiały prasowe

Regionalny Szpital w Kołobrzegu w październiku i w listopadzie będzie prowadził działania edukacyjne dotyczące otyłości, cukrzycy, nadciśnienia i nowotworu piersi oraz chorób układu moczowo-płciowego.

W tym roku Urząd Marszałkowski w szczecinie dofinansował zadania profilaktyki i promocji zdrowia za ponad 280 tysięcy złotych. Z tej puli środki otrzyma także Regionalny Szpital w Kołobrzegu, który zwrócił się o finansowe wsparcie działań w zakresie profilaktyki nowotworu piersi, chorób układu moczowo-płciowego oraz chorób układu krążenia, otyłości i cukrzycy.

W październiku kołobrzeski szpital skupi się na przeprowadzeniu dodatkowych działań w zakresie profilaktyki nowotworu piersi oraz chorób układu moczowo-płciowego. We wtorek, 25 października zaplanowano m.in. stoisko z fantomem do nauki samobadania piersi. Panie będą mogły również zapoznać się z metodami badania piersi. Z kolei panowie, dwa dni później (27 października) będą mogli skorzystać z punktu konsultacyjno-edukacyjnego w zakresie czynników ryzyka występowania raka prostaty oraz jego rodzajów.

W listopadzie placówka zmierzy się z chorobami układu krążenia, otyłością i cukrzycą. 3 listopada w punkcie konsultacyjno-diagnostycznym chorób układu krążenia, otyłości i cukrzycy zaplanowano m.in. zajęcia ruchowe i prezentacje, podczas których omawiane będą zagadnienia dotyczące powikłań cukrzycy, istoty samokontroli osoby chorującej na cukrzycę, zdrowej diety i symptomów chorobowych. 4 listopada specjaliści Regionalnego Szpitala w Kołobrzegu będą edukowali zainteresowanych mieszkańców w temacie ryzyka wystąpienia powikłań sercowo-naczyniowych oraz sposobów ich monitorowania. Tak więc zawały, udary, miażdżyca, nadciśnienie, żylaki będą przedmiotem ostatniego listopadowego spotkania.