Będzie świąteczny Jarmark Jamneński

2022-12-08 12:53
zagroda
Autor: materiały prasowe

Muzeum w Koszalinie i Zagroda Jamneńska przygotowują Bożonarodzeniowy Jarmark Jamneński.

Odbędzie się w niedzielę 18 grudnia w godz. 12.00-18.00 na dziedzińcu Zagrody. Będzie można zakupić wyjątkowe i oryginalne prezenty, a także spróbować smakowitych potraw przygotowanych przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich. W sąsiedztwie stroików, bombek i innych świątecznych dekoracji znajdą się szydełkowe serwetki, drewniane rzeźby i patery, wyroby ceramiczne, kosmetyki naturalne, świece, koce z włóczki i ręcznie wykonane zabawki. Nie zabraknie również ciast, pierogów, ryb, serów, wyrobów z konopi, przetworów z warzyw i owoców oraz innych smakołyków. Grudniowe popołudnie osłodzić będzie sobie można miodem, piernikami i grzańcem.

Na scenie plenerowej wystąpi zespół ludowy Popowianie oraz podopieczni świetlicy TPD Zacisze: dziecięcy zespół ludowy Zaciszaki i grupa Kadamafia. Będzie można zobaczyć stałą wystawę prezentującą życie dawnych mieszkańców Jamna, która dodatkowo zostanie wzbogacona o przepiękne drewniane szopki ze zbiorów Działu Etnografii Muzeum w Koszalinie.

Nie zabraknie również warsztatów plastycznych i innych form „okołoświątecznej” aktywności. W salach edukacyjnych będzie można ozdabiać świąteczne pierniki, będzie także nauka robienia szydełkowych gwiazdek oraz samodzielne malowanie bombek. Na dziecińcu staną choinki, które będzie można udekorować tradycyjnymi ozdobami: cebulą, jabłkami i orzechami. Spodziewana jest też wizyta Świętego Mikołaja.