Bezpłatna komunikacja miejska mogłaby odkorkować Koszalin

2021-10-28 13:09
Radni Klubu  Wspólny Koszalin
Autor: Magda Wanowska-Miksa Radni Klubu "Wspólny Koszalin"

Mieszkańcy Koszalina skarżą się na fatalne warunki jazdy po mieście i korki, jakich chyba jeszcze nie było. Problem na koszalińskich drogach, spowodowany licznymi remontami i zamknięciem dla ruchu wielu ulic, mogłaby rozwiązać bezpłatna komunikacja miejska. Tak uważają radni i wnioskują o to do prezydenta Jedlińskiego.

Radni Klubu "Wspólny Koszalin"  złożyli wniosek do prezydenta miasta Piotra Jedlińskiego. Chcą, by prezydent wprowadził bezpłatną komunikację miejską na czas remontów dróg, które są lub będą prowadzone w mieście. Przejazdy autobusami miałyby być darmowe tylko w określonych godzinach np. godzinach szczytu dojazdów mieszkańców do pracy i powrotów z niej. Szczegóły zostawią do analizy i ustalenia prezydentowi. Posłuchaj, co powiedzieli na konferencji prasowej przewodniczący Klubu Radnych "Wspólny Koszalin" Marek Reinholz oraz radny Błażej Papiernik.

Słuchaj Radni o komunikacji

Podobny wniosek złożyli do prezydenta Jedlińskiego radni Koalicji Obywatelskiej, poinformował o tym w mediach społecznościowych radny Jakub Kowalik. Radni chcą kierowania ruchem przez policjantów na najbardziej zakorkowanych skrzyżowaniach, rzetelnej informacji dot. zmian w rozkładach jazdy autobusów MZK Koszalin oraz darmowych przejazdów miejskich autobusów do końca tego roku. Co na to mieszkańcy Koszalina?

Słuchaj Mieszkańcy Koszalina o bezpłatnej komunikacji i warunkach jazdy po mieście

Jakie działania w związku ze złożonymi wnioskami podejmie prezydent Koszalina? Będziemy się temu przyglądać i do tematu jeszcze wrócimy.