Bp Zadarko: "Żyjemy w czasach wyjątkowej tendencji nieliczenia się z grzechem"

2021-12-10 14:13
Odpust w koszalińskiej katedrze
Autor: Alicja Górska

Bp pomocniczy diecezji koszalińsko- kołobrzeskiej sprawował w środę wieczorem Mszę św. podczas uroczystości odpustowych w koszalińskiej katedrze.

„Żyjemy w czasach wyjątkowej tendencji nieliczenia się z grzechem”- uważa bp pomocniczy diecezji koszalińsko- kołobrzeskiej Krzysztof Zadarko. Bp sprawował Mszę św. podczas uroczystości odpustowych w koszalińskiej katedrze.

"Żyjemy w czasach wyjątkowej tendencji nieliczenia się z grzechem. Mało tego, wymazania tego słowa z życia codziennego. To, co grzeszne, jakże często staje się normalne, usprawiedliwione słabą kondycją człowieka. A to co święte, bezgrzeszne, pełne łaski Bożej, znalazło się jakby poza zasięgiem człowieka"- mówił bp.

"Rozmycie się poczucia grzechu i coraz większa jego akceptacja, doprowadza do osłabienia się człowieka nie tylko w powołaniu do świętości, ale także w tym, co doczesne. Bo jak inaczej wytłumaczyć narastające zjawisko akceptacji agresji, cywilizacji uśmiercania człowieka, skracania mu życia, kapitulacji wobec wszelkiego wysiłku i niezrozumienia sensu cierpienia, niechęci do heroizmu, a w konsekwencji także niechęci do okazywania miłosierdzia? - pytał biskup.

Bp zachęcał do częstszej modlitwy i kierowania się w sprawach moralnych Ewangelią oraz nauczaniem Kościoła. Jednocześnie bp podkreślał, że człowiek żyjący Ewangelią, zdolny jest do wybaczania, ochrony życia, wspierania głodnych, bezdomnych i obcych.

Więcej w materiale audio poniżej.

Listen to "bp Krzysztof Zadarko, fragment homilii cz.1" on Spreaker.