By nie byli sami w tym ogromnym cierpieniu

2022-10-26 12:02
Rekolekcje dla rodziców po stracie dziecka w Skrzatuszu są organizowane dla rodziców z całej Polski
Autor: brak danych

W Skrzatuszu w listopadzie organizowane są rekolekcje dla rodziców, którzy stracili swoje dziecko w wypadku, w wyniku choroby, samobójstwa, poronienia czy zabójstwa.

Rekolekcje dla rodziców po stracie dziecka w tym roku odbywać się będą pod hasłem "Syn Człowieczy przyjdzie". Organizowane są w terminie 25-27 listopada w Skrzatuszu k. Piły, gdzie znajduje się Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej.

Rekolekcje te adresowane są do rodziców, którzy stracili dziecko lub kilkoro dzieci w różnych okolicznościach: w wyniku poronienia, martwego urodzenia, wypadku, choroby, samobójstwa, czy zabójstwa.

"Takie doświadczenie zupełnie zmienia życie rodziców i domaga się szczególnej delikatności i szacunku"- przekonują organizatorzy rekolekcji. Zauważając jednocześnie, że rodzice ci często są pozostawieni sami sobie z tą tragedią. A niektórzy z nich w tym cierpieniu tracą sens życia, wiarę i relacje, a pytanie „dlaczego?” dręczy ich codziennie.

Te rekolekcje organizowane są dla nich po to, by mogli wspólnie z innymi rodzicami po stracie przeżyć żałobę, porozmawiać, podzielić się swoim bólem. To czas na modlitwę, rozmowy z psychologami i kapłanami.

Początek rekolekcji w piątek (25 listopada) o 17.30, a zakończenie w niedzielę ok. godz. 14.00. W programie msza św., konferencje, spotkania z psychologami oraz kapłanami, rozmowy z innymi rodzicami po stracie dziecka. Na rekolekcje mogą przyjechać małżonkowie oraz osoby indywidualne. Mogą się na nie zgłaszać rodzice z całej Polski, będący na różnym etapie żałoby.

Rekolekcje organizowane są przez Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Koszalińsko- Kołobrzeskiej. Duszpasterzem jest o. Piotr Włodyga, benedyktyn, a w grupie rekolekcyjnej także rodzice po stracie dziecka, psychologowie i księża.

Nadal przyjmowane są zapisy na te rekolekcje. Można się zgłaszać pod numerami telefonu: 696 918 401 lub 501 211 002 albo mailowo na adres: rekolekcje.stratadziecka@gmail.com.

Rekolekcje dla rodziców po stracie dziecka w Skrzatuszu
Autor: organizatorzy rekolekcji Rekolekcje dla rodziców po stracie dziecka "Syn Człowieczy przyjdzie" 25-27 listopada w Skrzatuszu