„Choinka dla życia” odbyła się w Koszalinie

akcja Koszalin
Autor: materiały prasowe

W stacjach krwiodawstwa w Polsce odbyła się kolejna edycja akcji leśników „Choinka dla życia”. Osoby, które zdecydowały się oddać krew otrzymały choinkę lub specjalny voutcher, który upoważnia do odbioru świątecznego drzewka w siedzibie nadleśnictwa.

Jednym z miejsc, w którym odbyła się „Choinka dla życia” był terenowy oddział Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Koszalinie. Podobnie jak w ubiegłym roku, akcja odbywała się w ponad 40 punktach w całej Polsce - w siedzibach wszystkich Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oraz w kilku innych lokalizacjach. Krwiodawców było zdecydowanie więcej niż w inne dni tygodnia, część z nich wiedziała o akcji, a część była miło zaskoczona.

Organizatorem były Lasy Państwowe i Nadleśnictwo Karnieszewice, którego pracownicy również oddawali krew. Krew jest wyjątkowym darem, którego nie można kupić ani wyprodukować. Potrzebna jest każdego dnia – codziennie wykorzystuje się ją w sytuacjach zagrożenia życia, jak również w leczeniu niedokrwistości towarzyszącej wielu chorobom, w tym nowotworowym. Akcja jest też okazją do przyciągnięcia zdrowych, pełnoletnich osób do grona Honorowych Dawców Krwi. Więcej informacji o punktach, gdzie można oddawać krew na krwiodawstwo.szczecin.pl

Listen to "akcja "Choinka dla życia" w Koszalinie" on Spreaker.