Co nowego na dużym ekranie w Koszalinie?

2024-03-07 14:17
Kino sieci Helios
Autor: Social.helios, Wikipedia (CC BY-SA 4.0)

Na duże ekrany kin w ten weekend wchodzi polski dramat „Biała odwaga”. To historia dwóch podhalańskich rodów wystawionych na najtrudniejszą próbę podczas niemieckiej okupacji. Premierę będzie miał również dramat wojenny „Strefa interesów”. Poza tym w weekend będą Filmowe Poranki dla dzieci i seanse przedpremierowe m. in. filmu „Za duży na bajki”.

W filmie „Za duży na bajki 2” tym razem Waldek, Staszek i Delfina przeżyją lato pełne przygód w Tatrach. Podczas wycieczki Waldek przypadkowo dowiaduje się, że w okolicy mieszka jego ojciec, o którym od mamy słyszał tylko tyle, że dawno temu porzucił ich rodzinę. Chłopiec postanawia za wszelką cenę go odnaleźć i osobiście zapytać o powody tej decyzji. Najbliższe seanse w weekend 9 i 10 marca.

W kinach grają także drugą część filmu „Diuna”, która ukazuje imponującą podróż Paula Atrydy, który zawiera sojusz z Chani i Fremenami. Jednocześnie wkracza na wojenną ścieżkę, pałając żądzą zemsty na spiskowcach, którzy doprowadzili do upadku jego rodziny. Stając przed wyborem między miłością życia a losem znanego wszechświata, Paul pragnie zapobiec tragicznej przyszłości, którą tylko on potrafi przewidzieć.

Na dużym ekranie można obejrzeć też drugą część dokumentu fabularyzowanego „Powołany”. W produkcji „Powołany. 2” utalentowany plastycznie Arek doznaje miłosnego zawodu. Wyładowując złość, niszczy ogrodzenie przypadkowego domu. Świadkiem wydarzenia jest ksiądz, który przyjaźni się z właścicielem posesji. Duchowny proponuje Arkowi, że sprawa rozejdzie się po kościach pod warunkiem, że chłopak pomoże w odmalowaniu zniszczonego kościoła. Stara świątynia wkrótce staje się schronieniem dla znajomych Arka, którym grozi poważne niebezpieczeństwo. Ksiądz, widząc problemy, z jakimi mierzą się jego młodzi goście, opowiada im cztery inspirujące, prawdziwe, a do tego szalenie spektakularne historie, których przykład odmienił niejedno życie.

Miłośnicy polskich komedii mogą wybrać się na film „Sami Swoi. Początek”. To opowieść o młodym Kargulu i Pawlaku, którzy byli już sąsiadami na Podolu i nie było to spokojne sąsiedztwo.

Dziś na antenie Radia Plus Koszalin słuchacze, zainteresowani wyjściem do kina będą mogli wygrać podwójne zaproszenia do kina Helios w Koszalinie na dowolnie wybrany przez siebie seans.

Wystarczy uważnie słuchać i odpowiedzieć na zadane w audycji pytanie. Odpowiedzi należy wysyłać na adres koszalin@radio-plus.pl. Zaproszenia do kina czekają.

Listen to "Joanna Janczewska, kierownik marketingu w jednym z koszalińskich multiplexów" on Spreaker.