Dzisiaj obchodzimy Europejski Dzień Śniadania

2024-04-24 12:04
24 kwietnia obchodzimy Europejski Dzień Śniadania
Autor: pexels 24 kwietnia obchodzimy Europejski Dzień Śniadania

Mówią o nim - najważniejszy posiłek, wg wielu specjalistów - odgrywa kluczową rolę nie tylko w dostarczaniu energii na początek dnia, ale także w kształtowaniu nawyków żywieniowych i zdrowego trybu życia. Mowa o śniadaniu.

Wg agencji Steetcom, która w ostatnich tygodniach przeprowadziła badania nawyków śniadaniowych Polaków, 64 proc. badanych pracujących poza domem śniadania spożywa w pracy. 28 proc. je śniadania w domu przed wyjściem do pracy. Zaledwie 3 proc. spożywa je w restauracji, piekarni, czy barze.

Na śniadanie najczęściej spożywamy to, co można szybko i łatwo przygotować czyli kanapki. Wybiera je 8 na 10 badanych. Na drugim miejscu pojawi się jajecznica, która jest pożywnym i ciepłym daniem na start dnia. Kolejno pod względem popularności są parówki i tosty.

Najpowszechniejsze godziny śniadań w dniach roboczych to między 7 – 9 (50 proc. badanych wybrała ten przedział). 1/3 spożywa śniadania później, tzn. między 9 -11. Jest też niewielka grupa porannych konsumentów – 1/5 z nich zjada pierwszy posiłek między 5, a 7 rano.

Listen to "24 kwietnia obchodzimy Europejski Dzień Śniadania" on Spreaker.